Półmetek „Ferii bez nudy”

Literacko, plastycznie, teatralnie, kulinarnie i zabawnie spędziły ferie dzieci, które odwiedzały bibliotekę w pierwszym tygodniu zimowego odpoczynku.

Tematem pierwszego dnia cyklu spotkań był „Teatrzyk kukiełkowy”, co niektórych zmyliło i szli do biblioteki z myślą obejrzenia przedstawienia. Na miejscu okazało się, że owszem – ono będzie, ale trzeba najpierw wykonać kukiełki i samemu odegrać role. Dzieci robiły świnki – główne bohaterki bajki „Trzy świnki” i na koniec za pomocą własnoręcznie wykonanych kukiełek zaprezentowały przedstawienie w okienku drewnianego teatrzyku, który zakupiliśmy w ramach projektu „Przystanek Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

We wtorek malowaliśmy na tkaninie. Inspiracją do stworzenia prac była książka Eugeniusza Kasjanowicza „Kim będę?”. Dzieci miały poruszyć wyobraźnię i stworzyć obraz zawodu swojej przyszłości. Na koniec ujrzeliśmy młodych treserów zwierząt, piosenkarki, aktorki, tancerki, rolnika, obrońców przyrody. Większość dziewczynek zmieni się jednak w przyszłości w … jednorożce.

W środę na warsztat wzięliśmy „Bajkę o smoku i Kraku” Wiesława Drabika, po której przeczytaniu dzieci zmieniły rolki po papierze toaletowym w zielone smoki.

Czwartego dnia czytaliśmy i śpiewaliśmy po angielsku. „The Very Hungry Caterpillar” Erica Carle’a to jedna z najbardziej znanych książek dla dzieci napisanych w języku angielskim. Przygody głodnej gąsienicy to zabawna historia, którą można wykorzystać do nauki liczenia, dni tygodnia, nazw jedzenia i innych. Dzieci wykonały z kartonowych pudełek po sokach bardzo długą gąsienicę, która jadła i jadła.

Skoro o jedzeniu mowa – na zakończenie ferii dzieci zrobiły coś smacznego i zdrowego – owocowe szaszłyki. Próbowały nowych smaków i kosztowały naturalnej słodyczy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Szkoły Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach, a w szczególności pań pracujących w kuchni, które gotowały dla dzieci pyszne zupy. Ten ciepły i wartościowy posiłek był stałym elementem każdego dnia zajęć feryjnych, na który dzieci czekały z niecierpliwością, każdego dnia próbując odgadnąć, co będzie na obiad.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s