Spotkanie dzieci z pisarzem

W wiosenny poranek 22 marca odbyło się w Mordch kolejne spotkanie autorskie zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ireny Ostaszyk. Tym razem gościem był Wiesław Drabik.

Wiesław Drabik to autor ponad 100 książek dla dzieci. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, począwszy od pomysłu, a skończywszy na jej wydruku. Największą radość wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora i przez uczestników spotkania. Pisarz zachęcał także do odgadywania rymów. W trakcie spotkania mali czytelnicy chętnie odpowiadali na zadawane przez pisarza zagadki, za które otrzymywali nagrody w postaci naklejek i kalendarzy. – Bardziej odważni mieli też okazję zaprezentowania swojej bujnej wyobraźni układając zakończenie do podanego przez autora początku jednej ze swoich książek. W trakcie całego spotkania panowała bardzo miła atmosfera, a poczucie humoru pisarza można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów – informują pracownicy mordzkiej biblioteki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Oświatowego w Mordach.

Kolejne spotkania autorskie w Mordach już niebawem.

O spotkaniu z Wiesławem Drabikiem czytaj także na: podlasie24.pl, zyciesiedleckie.pl oraz w: „Echo Katolickie” nr 13/2017.Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s