O grach komputerowych w bibliotece

„Nie spotkałem tak ciekawej gry, jak swoje własne życie” – tymi słowami podsumował swoje spotkanie Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”. Jego organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

Podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 26 października, wzięło udział ponad 60 młodzieży z terenu gminy Mordy. Niespełna 26-letni pisarz z Brodnicy przez 20 lat był nałogowym graczem gier komputerowych. – Zacząłem w wieku 5 lat. Aż niedawno zorientowałem się, że w ten sposób mogę przegrać swoje życie – dosłownie i w przenośni. Zacząłem walczyć z uzależnieniem i wygrałem, choć nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem chcę dzielić się z innymi, aby poszli już przetartym szlakiem – zdradził Krzysztof Piersa. Autor „Komputerowego ćpuna” opowiedział ponadto młodym czytelnikom jak sprawdzić czy ich granie to jeszcze pasja, czy już uzależnienie. Pomógł im zrozumieć czym są tak naprawdę gry komputerowe i dlaczego tak wciągają. W Polsce nie istnieje stanowisko pośrodku problemu gier komputerowych. Nauczyciele i rodzice oskarżają je o wszelakie zło jakie występuje w życiu dziecka. Z kolei gracze bezrefleksyjnie bronią gier w każdym przypadku, uznając je za skarbnicę wiedzy i życiowych umiejętności.

dsc02266

Autor książki od czasu, gdy przestał grać nałogowo, zrealizował 90% swoich planów i marzeń. Jest obecnie dziennikarzem telewizyjnym i internetowym, operatorem kamery i drona. Pasjonuje się fantastyką, modelarstwem i filmem. Po spotkaniu autor sprzedawał książki, rozdawał autografy oraz pozował z młodzieżą do zdjęć.

O spotkaniu autorskim z Krzysztofem Piersą w Mordach czytaj także na: podlasie24.pl, zyciesiedleckie.pl, Siedlce.DlaWas.info.

dsc02242

dsc02271

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s