O polityce kulturalnej w Legnicy

W Legnickim Centrum Kultury odbyło się seminarium pt. „Po co komu polityka kulturalna?” zorganizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury. Województwo mazowieckie reprezentował Łukasz A Wawryniuk – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Seminarium było jednym z wydarzeń projektu „Bariery rozwojowe i ukryte potencjały lokalnych instytucji kultury. Rekomendacje zmian systemowych”. Projekt jest realizowany w ramach programu „Kultura małych i średnich miast – Otwarta Grupa Robocza” będącego częścią „Dolnośląskiej Platformy Europejskiej Stolicy Kultury 2016”. Celem projektu jest wypracowanie rekomendacji dotyczących zmian systemowych w kulturze, zwłaszcza w odniesieniu do domów, ośrodków i centrów kultury.

W seminarium, które odbyło się w dniach 10-11 października w Legnickim Centrum Kultury zakwalifikowali się dyrektorzy, animatorzy kultury i aktywiści organizacji pozarządowych m. in. z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Gościem seminarium był m. in. Artur Celiński, ekspert w dziedzinie polityki kulturalnej i znaczenia kultury dla rozwoju miast, wiceprezes Fundacji Res Publica.

Fot. Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s