Festyn mimo deszczu

Już po raz siedemnasty odbył się w Mordach festyn „Słoneczne Lato”. Mimo chwilowych opadów deszczu, impreza przyciągnęła wiele osób. 31 lipca plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach zamienił się w miejsce pełne atrakcji. Koncert Trzech Gitar i Andrzeja Cierniewskiego, pokaz teatru ognia, szczudlarze, warsztaty kuglarskie – to tylko niektóre z nich.

Bogaty program artystyczny…         
Atrakcyjny festynu przyciągnął nie tylko wielu mieszkańców powiatu siedleckiego, ale także łosickiego. Imprezę rozpoczął jeden z najstarszych zespołów ludowych w regionie – Podlasianki. Duży aplauz zdobył kabaret „Koziary”, który zaprezentował program kabaretowy „Wieczorem przed telewizorem”. Na scenie wystąpiły także inne zespoły i grupy działające w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach (Młodzieżowa Grupa Gitarowa „Stalowe Struny”, grupa gimnastyki tanecznej, zespół Złote Kłosy, ZL Krzymoszowianki oraz Chór Seniora z Czepielina). Melodie ludowe Zachodniego Mazowsza przybliżył specjalnie zaproszony zespół WISKITKI. Nie zabrakło występów młodzieży szkolnej oraz jedynej w powiecie siedleckim orkiestry dętej OSP Mordy. Duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty kuglarskie oraz pokazy szczudlarzy. Festyn poprzedził otwarty turniej piłkarski, zorganizowany przez klub piłkarski POLONEZ Mordy. Pogoda z początku dopisywała. Było gorąco i słonecznie. Później spadł deszcz, ale nie pokrzyżował on festynu i publiczność pod parasolami wyczekiwała późniejszych atrakcji.

Koncert Trzech Gitar przyciągnął liczną widownię (fot. M-GOK Mordy)

Wieczorem odbyły się koncerty Andrzeja Cierniewskiego oraz zespołu Trzy Gitary – jednej z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Z każdą godziną przed scenę przybywało coraz więcej osób. Późnym wieczorem duże wrażenie wywarł widowiskowy pokaz teatru ognia. Impreza zakończyła się zabawą taneczną. – Bardzo się cieszę, że tak wiele osób przyszło na nasz festyn. To pokazuje, że jest on potrzebny nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale też mieszkańcom sąsiednich gmin. Festyn „Słoneczne Lato” należy on do jednego z najstarszych w naszym regionie. Dla wielu z nas stał się on już tradycją – zaznaczył Jan Ługowski, burmistrz Mordów.

… i liczne atrakcje         
Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach towarzyszących. Oprócz warsztatów cyrkowych i konkursu wiedzy o powiecie siedleckim, były stoiska z żywnością ekologiczną i kuchnią regionalną. Nie zabrakło stoisk artystycznych. W tym roku swoje prace prezentowało 6 artystek (Magdalena Papakul, Irena Łukasiuk, Krystyna Jaroszuk, Marianna Chacińska, Ewa Pochopień, Helena Młynarz). Na ich stoiskach można było zakupić wyroby tkackie, szydełkowe, obrusy, wycinanki podlaskie, kwiaty z bibuły czy wiklinę papierową. Dzieci chętnie korzystały z puszczania baniek, malowania twarzy i farbowania włosów, a także z dmuchanego placu zabaw i wesołego miasteczka. Młodzież i dorosłych przyciągnęły pokazy strzeleckie oraz wystawa replik broni grupy ASG XII Legion. Jak co roku, nie zabrakło loterii fantowej, kącika medycznego i stoiska z twórczością Ireny Ostaszyk. Wszyscy się świetnie bawili i bardzo docenili bogatą ofertę festynu i jego organizatorów.

Wszystkie te atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe i rzeczowe sponsorów. W tym roku wśród nich znaleźli się: Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, firma BOZAMET, BMK Broker Ubezpieczeniowy, Bank Spółdzielczy w Łosicach, WENTA PRODUCT, PIAS-KAN Sp. z o. o., firma FOLDRUK MEDIA Marian Borkowski, ZELTECH Stanisław Przesmycki, Starosta Siedlecki, Grupa Stefaniuk, MBM Marek Bieliński Autoryzowany dealer KARCHER, Przedsiębiorstwo Energetyczne PEC w Siedlcach, PH-U ARTPOL AGRO Artur Obrępalski, BOMIX – Maciej Bolesta, hurtownia artykułów papierniczych REDIS, hurtownia FOLWARK Agnieszka Sternak, sklep spożywczy Katarzyna Hoduń w Ptaszkach, Jastrzębski – Autoryzowany dealer firmy OPEL, PUK SERWIS Sp. z o. o., KORADEX-PLUS, ZP-U Henryk Matejczuk – Mordy, Piekarnia-Cukiernia JAN – Aleksandra Zając w Mordach, ROLMIX Sp. Jawna, Studio Mebli na Wymiar MASTER – Krystian Król, Zakład Mięsny WIERZEJKI, OSM w Siedlcach, WORD w Siedlcach, AUTO MOTO MET Jarosław Bulik – Mordy, sklep spożywczy Grażyna Konasiuk w Mordach, Zakład Mięsny MOŚCIBRODY, markety CARLOS oraz NZOZ MAMMO-MED z Gdańska.

Organizatorami tegorocznego festyn byli Burmistrz Miasta i Gminy Mordy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach w partnerstwie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Zespołem Oświatowym im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach, Stowarzyszeniem NASZYM DZIECIOM, Gimnazjum Nr 1 w Mordach oraz Miejsko-Gminnym Zarządem OSP w Mordach.

Patronat medialny nad festynem sprawowali: „Tygodnik Siedlecki”, „Życie Siedleckie”, „Echo Katolickie”, Polskie Radio RDC 103,4 FM oraz „Gazeta Łosicka.

O tegorocznym festynie czytaj także na: zyciesiedleckie.pl, podlasie24.pl oraz czytaj w: „Tygodnik Siedlecki” nr 31/2106, „Echo Katolickie” nr 31/2016, „Życie Siedleckie” nr 31/2016.

IMG_3096Jak co roku, nie zabrakło stoiska M-GBP z książkami oraz twórczością Ireny Ostaszyk – patronki Biblioteki (fot. M-GOK Mordy). Więcej zdjęć poniżej w kliknięciu w przycisku Czytaj dalej

Tegoroczny festyn nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie finansowe i rzeczowe od:BMK Broker Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. działa na rynku od ponad 10 lat. Jako pełnomocnik Klienta i jego reprezentant  w sprawach dotyczących ubezpieczeń zawiera wynegocjowane umowy ubezpieczenia  z uwzględnieniem  najkorzystniejszych warunków dla danego Klienta.
BMK Broker Ubezpieczeniowy  poprzez swoje Biuro Prawno-Ubezpieczeniowe  zajmuje się  dochodzeniem odszkodowań  w tym m.in.  za szkody powstałe w rolnictwie,  w majątku firm, instytucji, osób prywatnych oraz w zakresie szkód osobowych w tym za błędy medyczne i związane z  naruszeniem praw pacjenta łącznie z prowadzeniem sporów przedsądowych. BMK opiniuje i analizuje wszelkiego rodzaju umowy ubezpieczenia wydając pisemną rekomendację. Zapraszamy do budynku Novego Kina w Siedlcach. Duży bezpłatny parking, winda.
BMK Broker Ubezpieczeniowy sp. z o.o.
08-110 Siedlce, ul. Wiszniewskiego 4WENTA PRODUCT Bożena Zofia Fiborek z Borysowa (woj. lubelskie)

Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Import Eksport Przemysław Stefaniuk w Łosicach świadczy usługi w zakresie sprzedaży paliw  na  stacjach benzynowych znajdujących się w Łosicach przy ul. Piłsudskiego 18 i  Siedleckiej 30, jak również  z dostawą  do klienta według jego indywidualnych potrzeb. Firma  świadczy ponadto międzynarodowe usługi transportowe i usługi deweloperskie.


Hurtownia FOLWARK Agnieszka Sternak w Stoku Lackim, ul. Siedlecka 16


Sklep Spożywczy Katarzyna Hoduń w Ptaszkach

Zakład Produkcyjno-Usługowy HENRYK MATEJCZUK – Mordy


PIEKARNIA – CUKIERNIA „JAN” Aleksandra Zając – MordyStudio Mebli na Wymiar MASTER – Krystian Król – Siedlce

AUTO MOTO MET Jarosław Bulik – Mordy


Sklep Spożywczy Grażyna Konasiuk – Mordy


Patronat medialny nad tegorocznym festynem sprawowali:


Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

IMG_2837

IMG_2934

IMG_3101

IMG_3323

IMG_3381

IMG_3507

IMG_3675
Fot. M-GOK Mordy
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s