Warszawskie Słoneczniki 2015 rozdane!

Warszawska Gala Słoneczniki 2015 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw, niektóre w kilku kategoriach. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali. Jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że sama nominacja jest dla nich zaszczytem i wielkim wyróżnieniem, nadaje sens ich działaniu, wyróżnia spośród niezwykle różnorodnej i bogatej oferty edukacyjno – kulturalno – rozrywkowej  dla dzieci.

Zarówno Jury, jak i Rodzice, oddając swe głosy decydowali, komu w tym roku przypadną nagrody, wyróżnienia i wreszcie – statuetka Złotego Słonecznika w jednej z sześciu kategorii: Ruch, Logika, Muzyka, Przyroda, Sztuki Wizualne, Język.

Gala Słoneczniki odbyła się 19 września 2015 r. w Teatrze Kamienica. Uroczystość poprowadził Paweł Burczyk.

w kategorii LOGIKA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała firma Matplaneta za zajęcia matematyczno – logiczne dla dzieci. 


Nagrodę Rodziców otrzymała Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za cykl spotkań tematycznych: Śladami Małych Powstańców.

W tej kategorii dodatkowa nagroda –  wyróżnienie specjalne Jury powędrowało do rąk Coco Cafe 3D za Warsztaty podstaw projektowania 3D dla dzieci i rodziców.

w kategorii SZTUKI WIZUALNE

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Muzeum Historii Polski za organizację cyklicznego programu teatralnego „Piastodzieje”.

Nagrodę Rodziców otrzymali: Teatr Improwizacji Afront, Fundacja Szafa Kultury za: „Bajkotworek i bajek pełen worek” i inne spektakle improwizowane.

W tej kategorii została przyznana jeszcze jedna dodatkowa nagroda – Wyróżnienie specjalne Jury, które otrzymała: Fundacja Sto Pociech za „Dzień Błota”.

w kategorii MUZYKA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Polskie Radio za Polskie Radio Dzieciom.

Nagrodę Rodziców otrzymał Narodowy Instytut Fryderyka Chopina za Małą Akademię Chopinowską.

W tej kategorii przyznano także dwa specjalne wyróżnienia Jury, a otrzymali je: Pan i Pani Drums za warsztaty perkusyjne dla dzieci oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury za Poranki edukacyjne dla dzieci „Muzyka górą!”.

w kategorii RUCH:

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego za między muzealną grę: Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty.

Nagrodę Rodziców otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rąk „W naszych rękach” za obozy sportowo-edukacyjne dla dzieci.

w kategorii PRZYRODA:

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała mBiologia – kursy maturalne za Klub Małych Przyrodników.

Nagrodę Rodziców otrzymało Centrum Nauki Kopernik za projekt „Galeria Bzzz”.

w kategorii JĘZYK:

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymał Nowy Teatr za spektakl „Elementarz”

Nagroda Rodziców przypadła Fundacji Nasza Historia, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu za grę: „Luneta Czasu i droga do niepodległości”.

Poniżej można znaleźć pełną listę tegorocznych nominacji we wszystkich kategoriach

http://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,80-wszystkie_instytucje_nominowane.html

Więcej informacji znajduje się na serwisie internetowym akcji http://www.sloneczniki.czasdzieci.pl

Słoneczniki 2015

Organizator:

Portal CzasDzieci.pl od 9 lat podpowiada rodzicom w największych miastach, jak spędzić czas ze swoim dzieckiem. Grupa redaktorów wyszukuje, sprawdza i rekomenduje najbardziej wartościowe oferty kulturalne. CzasDzieci.pl poleca także, jako alternatywę, rozwojowe zabawy do przeprowadzenia w domu lub wyjazdy rodzinne poza miasto. Portal szczególną dbałość kładzie na rzetelność informacji oraz rozwojowy charakter udostępnianych rodzicom inspiracji. Czasdzieci.pl to nie tylko organizacja czasu dziecka. Rodzice znajdą tu także wiele artykułów dotyczących wychowania i rozwoju malucha, a grupa 27 ekspertów odpowiada on-line, nieodpłatnie na pytania i wątpliwości z zakresu psychologii, logopedii, neurologii, dietetyki, pedagogiki i wychowania dziecka. Na uwagę zasługuje największy w polskim Internecie dział dotyczący książki dla dzieci współtworzony pod czujnym okiem redaktorów, przez same dzieci oraz rodziców-recenzentów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s