Udany festyn

Już po raz XVI odbył się coroczny festyn „Słoneczne Lato” w Mordach. 26 lipca plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach zamienił się w teren pełen atrakcji i występów.

Na tegoroczną edycję imprezy przybyli przedstawiciele Sejmu i Senatu, władz województwa mazowieckiego, powiatu siedleckiego oraz Rady Miejskiej w Mordach. Program festynu przyciągnął wielu mieszkańców Mordów i okolicznych gmin. Część artystyczną rozpoczęła istniejąca od 102 lat Orkiestra Dęta OSP Mordy. Na scenie swoje talenty grupy i zespoły działające w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach: ZL „Podlasianki”, Zespół „Złote Kłosy”, ZL „Krzymoszowianki”, Chór Seniora z Czepielina, Młodzieżowa Sekcja Wokalna, grupa kabaretowa z Radzikowa oraz sekcja zumby. Wieczorem sporą publiczność przed sceną zgromadzili Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz, iluzjonista oraz gwiazda wieczoru – zespół Dżedi.

Koncert DŻEDI

Moc atrakcji        
Organizatorzy zapewnili także wiele atrakcji towarzyszących. Odbyły się m. in. warsztaty robienia bukietów, loteria fantowa oraz liczne pokazy i konkursy z nagrodami. Tradycyjnie nie zabrakło stoisk artystycznych. W tym roku swoje prace prezentowały malarki (Alicja Antonowicz-Łukasiuk, Maria Kisielińska), artystki ludowe (Magdalena Papakul, Krystyna Noszczak, Irena Łukasiuk, Halina Radzińska, Alina Niewęgłowska, Ewa Patkowska-Grzejdziak, Halina Soczewka, Katarzyna Głogowska). Znalazły się także stoiska z żywnością regionalną i ekologiczną oraz grochówka gotowana w kuchni polowej na samochodzie sprzed II wojny światowej. – Bardzo się cieszę z tak licznie przybyłych osób na nasz festyn. To wskazuje, że jest on potrzebny mieszkańcom naszej gminy, ale też mieszkańcom sąsiednich gmin. „Słoneczne Lato” należy on do jednego z najstarszych w naszym regionie. Dla wielu z nas stał się on już tradycją – zaznacza Jan Ługowski, burmistrz miasta i gminy Mordy. Pomimo deszczowej pogody do południa zaświeciło słońce. – Staraliśmy się zadbać o każdy szczegół podczas organizacji imprezy. Zadbaliśmy także o ładną pogodę. W końcu festyn nazywa się „Słoneczne Lato”, więc słońca zabraknąć nie mogło – dodaje burmistrz.

Sponsorami głównymi festynu byli: firma BOZAMET, Bank Spółdzielczy w Łosicach Starosta Siedlecki, PUK Serwis, drukarnia IWONEX, firmy: ARTPOL AGRO, BOMIX, ZELTECH, APiS – Grupa SBS, Wierzejki, PH-U Henryk Matejczuk, TURPASZ Łosice, ROLMIX, Auto-Moto-Met, WORD Siedlce, sklep Lewiatan w Mordach, piekarnia Jan Zając w Mordach i Hannah. Organizatorami XVI festynu w Mordach byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Towarzystwo Przyjaciół Mordów, Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”, Gimnazjum Nr 1 w Mordach oraz Miejsko-Gminny Zarząd OSPw Mordach.

Patronat medialny sprawowali: Polskie Radio RDC, „Echo Katolickie”, „Tygodnik Siedlecki”, „Życie Siedleckie”, „Ogłoszeniowa”, „Gazeta Łosicka”. Partnerem medialnym było radio ESKA.

O XVI festynie w Mordach czytaj także na: zyciesiedleckie.pl, podlasie24.pl, siedlcenews.pl oraz w: „Tygodnik Siedlecki” nr 30/2015, „Echo Katolickie” nr 31/2015, „Życie Siedleckie” nr 31/2015.

XVI festyn "Słoneczne Lato"

XVI festyn "Słoneczne Lato"

XVI festyn "Słoneczne Lato"XVI festyn "Słoneczne Lato"

XVI festyn "Słoneczne Lato"

XVI festyn "Słoneczne Lato"

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s