Druga edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci już za nami!

Festiwal Literatury dla Dzieci 2015 dobiegł końca. Niestety. I to jest zła wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że wróci za rok i już teraz można obiecać, że rozmachem przyćmi tegoroczną edycję. A ta w liczbach prezentuje się naprawdę imponująco.

To były bardzo intensywne trzy tygodnie. W Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu odbyło się łącznie ponad sto wydarzeń literackich: spotkań z autorami, warsztatów (nie tylko plastycznych), gier, wieczornych czytań bajek, a do tego spektakle, wystawy (a dokładnie osiem wystaw) i koncerty. Tych ostatnich wysłuchało 500 dzieci, a we wszystkich wydarzeniach uczestniczyło ich aż pięć tysięcy. Festiwal był również świetną okazją, by zajrzeć i zwiedzić miejsca, które na co dzień dostępne są tylko dla wybranych jak kulisy muzeów, galerii, synagogi, luksusowego hotelu czy do gabinetów prezydentów miast. Również mroczne zakamarki miejskie miały swoje pięć minut w czasie gry miejskiej, w której osiemdziesiąt drużyn małych czarodziejów próbowało uśpić niesforne Księgoduchy.

festiwal-literatury-dla-dzieci-720x320

Gwoździem programu okazał się jednak ostry dyżur literacki. Kolejki, które ustawiały się do medyków wyspecjalizowanych w dziedzinie literatury dziecięcej jako żywo przywodziły na myśl te znane z polskich przychodni. Ostry dyżur przyjął blisko 8 000 małych pacjentów! Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Literackiej kuracji na receptę towarzyszyły pigułki, ale nie do łykania, a do czytania. Każda z uzdrawiającym cytatem z najbardziej znanych pozycji literackich. 

A teraz nie pozostaje już nic innego jak powiedzieć: do zobaczenia za rok!

image001

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s