Znamy już zwycięzców plebiscytu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku

To już koniec. Festiwal Literatury dla Dzieci właśnie dobiegł końca. W ogólnopolskim głosowaniu Czytelnicy zadecydowali, że Najlepszą polską książką dla dzieci 2014 jest „Licho i inni” Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego. Zwycięzców konkursu poznaliśmy w sobotę na finałowej gali we wrocławskim Starym Ratuszu.

W tegorocznym plebiscycie oddano blisko dziesięć tysięcy głosów i trudno się dziwić. Nominowane książki były znakomite. „Licho i inni” to polskie legendy opowiedziane na nowo: nowocześnie, dowcipnie i poetycko. Zwycięska para autorów: Agnieszka Taborska i ilustrator Lech Majewski z rąk gościa specjalnego festiwalu Józefa Wilkonia odebrali dyplom. Dyplom nie byle jaki, bo z grafiką wykonaną ręką mistrza Wilkonia. Prócz tego Prezydent Miasta Wrocławia ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.

Ale rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą Książką dla Dzieci 2014, choć to bezdyskusyjny gwóźdź programu, nie było jedyną atrakcją sobotniej gali w Starym Ratuszu. Ta odbyła się pod znakiem Terry’ego Pratchetta, a na małych i trochę starszych gości wieczoru czekało wiele niespodzianek pratchettowskich z ducha. Krótko mówiąc: było magicznie i bardzo słodko od samego progu. Krasnolud witał gości, zastęp komicznych postaci stał na straży dobrej zabawy, a czarodziej częstował magiczną mikstura, po wypiciu której super moce były w zasięgu ręki. Nikt kto się przebrał nie wyszedł z pustymi rękami.

Plebiscyt na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s