Warszawska odsłona II edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci

Cztery miasta, sto wydarzeń (lekko licząc!) oraz nieskończenie wiele emocji i atrakcji. To Festiwal Literatury dla Dzieci 2015. Przygotowaliśmy przewodnik po najciekawszych festiwalowych wydarzeniach warszawskiej edycji (13-17 maja 2015).

Podobnie jak w roku ubiegłym, również tym razem łączymy siły z Warszawskimi Targami Książki, a co za tym idzie naszą główną siedzibą będzie Stadion Narodowy. To tam młodzi czytelnicy będą mogli spotkać się z ulubionymi autorami książek. Wśród nich najlepsi spośród najlepszych: Anna Czerwińska-Rydel (Którędy do gwiazd?), Renata Piątkowska (Wszystkie moje mamy), Marcin Szczygielski (Tuczarnia motyli), Anna Piwkowska (Franciszka), a także Ulf Stark (autor serii Cynamon i Trusia) i Rotraut Susanne Berner (autorka cyklu książek o ulicy Czereśniowej).

Punktem obowiązkowym dla małych filozofów będzie spotkanie z Michelem Piquemalem (autorem bestsellerowej serii „Bajki Filozoficzne, 16 maja), dla miłośników zagadek kryminalnych warsztaty detektywistyczne z Lassem i Mają (17 maja), a dla poszukiwaczy skarbów warsztaty z Iwoną Chmielewską (Skarby kieszonki, 16 maja). Z kolei duet Iwony Wierzby i Marianny Sztymy zaprasza do gry planszowej Metryka nocnika.

Wiedzieliście, że niektóre stworzenia mają uszy na kolanach? Nie? Nie szkodzi, po warsztatach z Ireną Cieślińską dźwięk nie będzie miał przed wami żadnych tajemnic (17 maja).

Swoje podwoje otworzy również Ostry Dyżur Literacki. Nasi eksperci przeprowadzą profesjonalny wywiad, przepiszą receptę i zalecą spożycie „pigułki mądrości”. Pomagamy wszystkim molom książkowym! 

festiwal-literatury-dla-dzieci-720x320

Jednak na Stadionie Narodowym świat (festiwalowy zwłaszcza) się nie kończy. Na wieczorne czytanki zapraszamy codziennie w inne miejsce. Na dobry początek – gabinet prezydenta, w którym Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak będzie czytał bajki polskie. To w środę (13 maja). W czwartek zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku (bajki z Azji), w piątek do Starej Kordegardy w Muzeum Łazienki Królewskie, a w sobotę do Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu (baśnie indyjskie będzie czytać Anna Seniuk). Wreszcie na sam koniec baśnie żydowskie i spacer po wystawie stałej w Muzeum POLIN.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Szczegóły na stronie:
http://fldd.pl/2015/program/id,206-spotkania_festiwalowe_warszawie.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s