Razem można więcej

Instytut Francuski, Afrykarium, Czekoladowy Młyn i muzeum POLIN. Jaki jest ich wspólny mianownik? Festiwal Literatury dla Dzieci oczywiście!

Co do jednego możemy być absolutnie pewni: Festiwal Literatury dla Dzieci łączy. Nie tylko tych na co dzień zaangażowanych w problemy czytelnictwa, ale również tych, których programowa działalność nie podejmuje tej tematyki. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że podobnie jak w roku ubiegłym, również i tym razem w organizację festiwalu zaangażowały się liczne instytucje i miejsca, dla których ważne są zarówno dzieci, jak i literatura.

 Festiwal Literatury dla Dzieci

I tak w Krakowie, ponownie w swych progach przyjmie nas Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, oraz po raz pierwszy Muzeum Archeologiczne. Gościć nas będą również Goethe Instytut i Instytut Francuski. Nie może zabraknąć też Pracowni pod Baranami oraz Kina Pod Baranami, a także Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie czy Muzeum Narodowego w Krakowie (Oddział Sukiennice). Sporo będzie się dziać również w klimatycznych piwnicach Sceny Pod Ratuszem Teatru Ludowego. Będzie też okazja do odwiedzenia tarasu Sheraton Krakow Hotel, w Pawilonie Wyspiańskiego bajki przeczyta prezydent Jacek Majchrowski, a festiwal skończymy wysokim C w ICE Kraków Congress Centre.

Warszawa to przede wszystkim imponujący Stadion Narodowy, który w tym czasie gości Warszawskie Targi Książki (i oczywiście nas!), ale nie tylko. Zastępca Prezydenta Warszawy Jarosław Jóźwiak przyjmie dzieci w swoim gabinecie, a wieczorami odwiedzimy trzy muzea: Muzeum Azji i Pacyfiku, Starą Kordegardę w Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na deser zaś będzie Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

Następny w kolejce jest Gdańsk. Najwięcej będzie działo się w Domu Harcerza w Gdańsku i Instytucie Kultury Miejskiej. Na spektakle Teatru Uszytego zapraszamy na Scenę Teatralną NOT. Prócz tego będzie okazja, aby odwiedzić Centrum św. Jana (wystawa Salon Ilustratorów), Gdańską Galerię Güntera Grassa (warsztaty z Tomaszem Samojlikiem), Plamę, czyli Gdański Archipelag Kultury (otwarcie muralu według projektu Tomasza Lwa Leśniaka), Firmin –  Księgarnię w Teatrze (czytanki po zmroku) i Gdańską Pijalnię Czekolady Czekoladowy Młyn (ponownie czytanki po zmroku). Do swojego gabinetu dzieci zaprosi prezydent Paweł Adamowicz, a dorosłych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.

Wreszcie Wrocław. Naszą główną siedzibą będzie przestrzeń Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Będą też: Kino Nowe Horyzonty, Teatr Muzyczny Capitol, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Księgarnia Hiszpańska La Librería Española, Synagoga Pod Białym Bocianem, Dolnośląska Biblioteka Publiczna i… Afrykarium we wrocławskim ZOO. Prezydent Rafał Dutkiewicz zaprosi do swojego gabinetu, a autora Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2014 poznamy w Starym Ratuszu.

Więcej o Festiwalu Literatury dla Dzieci znajdziecie na http://fldd.pl/2015/

 Festiwal Literatury dla Dzieci

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s