Konkurs O LAUR JABŁONI

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu zaprasza do udziału w 35. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Laur Jabłoni 2015”

Konkurs jest skierowany do autorów nie zrzeszonych w Związku Literatów Polskich ani Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich. Jego celem jest inspirowanie do aktywności twórczej, promowanie talentów literackich i popularyzacja amatorskiej twórczości poetyckiej. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech do pięciu utworów poetyckich w trzech skompletowanych egzemplarzach. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Logo

Tematyka i forma utworów jest dowolna. Organizatorzy pragną jednak promować twórczość tematycznie związaną z Ziemią Grójecką. Za najlepszy cały zestaw wierszy o tematyce grójeckiej autor otrzyma finansową nagrodę specjalną w wysokości 450 złotych.

Prace konkursowe powinny być opatrzone godłem słownym (pseudonimem), a do nich dołączona koperta z tym samym godłem, zawierająca kartkę z danymi autora (imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy, e-mail, jeśli uczestnik konkursu posiada).

Jury powołane przez organizatora oceni nadesłane utwory oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 2900 złotych (poza nagrodą specjalną). Gratyfikacje finansowe zostaną przelane na rachunek bankowy autorów.

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 15 maja 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu
al. Niepodległości 20
05-600 Grójec
z dopiskiem „O Laur Jabłoni ‘2015”
lub dostarczyć do siedziby organizatora.

Zapytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: czytelnia@bibliotekagrojec.pl  osoba do kontaktu: Mirosława Krawczak, tel. 48 6643371 wew. 16 w godz. 10.00 – 16.00.

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s