DBI w Mordach

W tym roku Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ireny Ostaszyk wzięła udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, realizowany pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. 17 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne mające zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. 

Udział w lekcji bibliotecznej wzięli uczniowie klasy III b z Zespołu Oświatowego w Mordach. Na zajęciach dzieci uzupełniły wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie.

dbi2015_poziom

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Microsoft oraz Facebook. – Lokalne inicjatywy to doskonały sposób na propagowanie idei bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku jesteśmy zaskakiwani energią i pomysłowością ich organizatorów. W ramach ubiegłorocznego DBI odbyło się aż 1262 takich akcji. Liczymy na to, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej – mówi Szymon Wójcik, koordynator programu Safer Internet w Fundacji Dzieci Niczyje.

DBI 2015

Tegoroczne obchody DBI w Polsce objęte zostały honorowymi patronatami przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce pierwszą edycję DBI Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i FDN) zorganizowało w roku 2005.

DBI 2015 MGBP Mordy IMG_0200

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s