Wakacje z biblioteką

Tegoroczna oferta zajęć wakacyjnych w gminie Mordy była bardzo bogata. Z propozycji Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach  skorzystało ponad 240 dzieci.

Cykl „Wakacje bez nudy!” objął w tym roku miasto Mordy i 7 wsi. Organizatorzy zorganizowali m. in. piknik edukacyjny, zajęcia malarskie i plastyczno-manualne, muzyczne, kulinarne, taneczne czy dni z grami planszowymi. – Małym dzieciom bardzo podobało się malowanie kredą oraz specjalnymi farbami do malowania palcami. Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach z autoprezentacji i komunikacji – powiedział Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GBP w Mordach i M-GOK-u w Mordach. Każdy dzień zajęć zaczynał się zabawami animacyjno-integracyjnymi, a kończył się malowaniem twarzy. Były też organizowane ogniska dla dzieci oraz zajęcia z bajkoterapii. – Cieszę się, że w zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale też te, które przyjechały tu do swoich rodzin na wakacje, a także dzieci z sąsiednich gmin – dodaje dyrektor. W organizację zajęć wakacyjnych włączyły się filie w Radzikowie Wielkim oraz w Czepielinie.

Zajęcia wakacyjne w Radzikowie Wielkim

Część zajęć „Wakacje bez nudy!” odbyła się w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Warsztaty z autoprezentacji i komunikacji poprowadzili pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach.

Patronat medialny nad cyklem tegorocznych „Wakacji bez nudy!” sprawowały redakcje „Echa Katolickiego” oraz „Życia Siedleckiego”.

O cyklu „Wakacje bez nudy!” w gminie Mordy czytaj także na: podlasie24.pl, radiopodlasie.pl, siedlcenews.pl, zyciesiedleckie.pl, mordy.pl. oraz w :”Życie Siedleckie” nr 37/2014.

Zajęcia wakacyjne w Radzikowie Wielkim

Zajęcia wakacyjne w CzepielinieZajęcia wakacyjne w Mordach

Zajęcia wakacyjne w Mordach

Zajęcia wakacyjne w Mordach

Zajęcia wakacyjne w Mordach

Zajęcia wakacyjne w Mordach

Zajęcia wakacyjne w Radzikowie Wielkim

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s