Sieci@ki w bibliotece

Już 20 sierpnia odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach piknik edukacyjny „Sieci@ki.pl na wakacjach!”

– Piknik Sieci@ki.pl ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku uczą się one jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiedzą się też jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości – wyjaśnia Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GBP w Mordach.

Projekt Sieciaki.pl jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje od września 2004 r. w ramach programu europejskiego „Safer Internet”. Jego głównym partnerem jest Fundacja Orange. Podstawowym elementem projektu jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. W ramach projektu organizowane są również spotkania z dziećmi, imprezy plenerowe, koncerty oraz zajęcia edukacyjne, przygotowywane są też filmy, gry, piosenki i materiały multimedialne.

Sieci@ki w Mordach

O pikniku edukacyjnym w Mordach czytaj także na: www.fdn.pl, siedlcenews.pl, podlasie24.pl, radiopodlasie.pl, zyciesiedleckie.pl oraz w: „Tygodnik Siedlecki” nr 34/2014.
Sieciaki na wakacjach

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s