Słoneczny jubileusz

Już po raz XV odbył się coroczny festyn „Słoneczne Lato” w Mordach. 3 sierpnia plac przy ośrodku kultury w Mordach zamienił się w teren pełen atrakcji i koncertów.

Na tegoroczną edycję imprezy przybyli przedstawiciele władz województwa mazowieckiego, powiatu siedleckiego oraz Rady Miejskiej w Mordach. Jubileuszowy program festynu przyciągnął wielu mieszkańców Mordów i okolicznych gmin. Część artystyczną rozpoczęła istniejąca od 100 lat Orkiestra Dęta OSP Mordy. Na scenie swoje talenty wokalne, instrumentalne oraz taneczne zaprezentowali uczniowie miejscowych szkół oraz lokalny muzykant Krzysztof Smuniewski. Wystąpiły także grupy działające w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach: ZL „Podlasianki”, ZL „Krzymoszowianki”, Zespół Wokalny z Wyczółek oraz Chór Seniora z Czepielina. Wieczorem sporą publiczność przed sceną zgromadziły koncerty trzech zespołów (Blues Projekt, Route 66, Bayera) oraz zabawa taneczna prowadzona przez DJ Valdiego.

Atrakcji bez liku…         
Organizatorzy zapewnili także wiele atrakcji towarzyszących. Odbyły się m. in. konkurs kulinarny „Podlaskie smaki”, loteria fantowa, konkurencje rekreacyjno-sportowe i konkurs ekologiczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sekcji zapasów z WLKS Siedlce, której trenerką jest Magdalena Bryk. – Wszyscy, którzy przybyli na nasz festyn, mogli uczestniczyć w degustacji potraw tradycyjnych i regionalnych, która wraz z nagrodami na konkurs kulinarny została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a zarządza nim Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – zaznaczył Mirosław Łukowski, burmistrz miasta i gminy Mordy. Miłośnicy strzelectwa chętnie wzięli udział w zawodach prowadzonych przez grupę ASG XII Legion. Tradycyjnie nie zabrakło stoisk artystycznych. W tym roku swoje prace prezentowały Krystyna Noszczak, Halina Radzińska oraz Irena Łukasiuk

Wyjątkowy i słoneczny           
Po raz pierwszy impreza pod nazwą „Słoneczne Lato” odbyła się 8 sierpnia 1999 r. Tegoroczny festyn był zatem jubileuszowy, ale też wyjątkowy. – Zainteresowanie imprezą miło nas zaskoczyło. W tym roku zmieniliśmy jego lokalizację i uważam to za słuszną decyzję. Z założenia był to festyn, którego miało nie być, zatem bardzo się cieszę, że inicjatywa powiodła się. Poza tym pogoda nas nie zawiodła, a o nią najbardziej się obawiałem – poinformował Mirosław Łukowski. Wszystko nie udałoby się, gdyby nie sponsorzy. W tym roku wsparli festyn finansowo i rzeczowo: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Starosta Siedlecki, firma Bozamet Sp. z o. o. z Ujrzanowa, FOLFRUK Sp. z o. o., Bank Spółdzielczy w Łosicach, firma ZELTECH Stanisław Przesmycki w Siedlcach, Zakład Mięsny Mościbrody, firma PUK SERWIS Sp. z o. o. w Siedlcach, KORADEX-PLUS Agnieszka Kosieradzka-Szewczak, Agnieszka Skup z Krzymosz, Tartak Handlowo-Usługowy Henryk Wołos z Wojnowa, PH-U ARTPOL AGRO Artur Obrępalski, OSM w Siedlcach, kwiaciarnia „Kwiatowe Impresje” w Mordach, Belami Sp. z o. o., piekarnia Jan Zając w Mordach, piekarnia TRADYCYJNA Sławomir Goś w Mordach oraz Stowarzyszenie ‘Naszym Dzieciom”.

Organizatorami XV festynu w Mordach byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach, Gimnazjum Nr 1 w Mordach, Miejsko-Gminny Zarząd OSPw Mordach oraz Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: „Życie Siedleckie”, „Echo Katolickie” oraz „Ogłoszeniowa”.

O festynie w Mordach czytaj także na: podlasie24.pl, radiopodlasie.pl, siedlcenews.pl, zyciesiedleckie.pl oraz w: „Życie Siedleckie” nr 32/2014.

Loteria festynowa

Loteria festynowa

XV festyn "Słoneczne Lato" w Mordach

XV festyn "Słoneczne Lato" w Mordach

Fot. M-GOK w Mordach
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s