Mity, legendy, baśnie…

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do wzięcia udziału w konkursie literackim Mity, legendy, baśnie o Siedlcach i Ziemi Siedleckiej.

Siedlce oraz okolice usiane są obiektami, które mogą stać się inspiracją do „wymyślenia” na potrzeby konkursu dowolnej „baśni, legendy, mitu”. Inspirujące mogą być nazwy, miejsca, obiekty, zwłaszcza te, które trwają w pamięci mieszkańców od dziesięcioleci. Ważnym elementem konkursu jest napisanie pracy czystym językiem polskim.

Celem Konkursu jest:

  • przypomnienie trzech form kreowania tekstów literackich (baśń, legenda, mit);
  • wzbogacenie stosowanego języka polskiego;
  • pobudzenie wyobraźni twórczej;
  • kreatywność, zwłaszcza przy wyborze inspiracji przyjętych do stworzenia tekstu literackiego.

Uczestnicy konkursu przedstawią prace (poezja lub proza – dokonując wyboru jednej z trzech form literackich: mit, legenda, baśń). Prace do 5 stron maszynopisu lub czytelnego rękopisu należy złożyć w terminie do 15 listopada 2013 roku. Jury konkursu powoła Organizator. Impreza finałowa w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się 6 grudzień 2013 r. Dorobek konkursu może zostać wykorzystany do druku wartościowej pozycji wydawniczej.

Prace konkursowe należy przesłać na adres: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, 08- 110 Siedlce, ul. Bpa. I Świrskiego 31 lub e-mail: kdt1@wp.pl. Autor załącza do pracy konkursowej dane adresowe – imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, nazwę szkoły (dotyczy młodzieży uczącej się). Na kopercie umieszczamy napis: „KonkursLiteracki SSL „Witraż”.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Siedlce.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

basnie-legendy-mity-01

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s