Mazowieckie stokrotki rozdane!

Znamy już zwycięzców konkursu poetyckiego „O mazowiecką stokrotkę”, którego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

Do konkursu zostało zgłoszonych 21 wierszy. Komisja konkursowa w składzie Łukasz A. Wawryniuk, Barbara Grabowska oraz Beata Mistrzuk wyłoniła najlepsze utwory poetyckie. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zajął Paweł Lipiński z ZS w Radzikowie Wielkim. Jury nie przyznało II i III miejsca w tej grupie. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrały uczennice z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Siedlcach: Alicja Końko (I miejsce), Katarzyna Szawkało (II miejsce) i Klaudia Siestrzewitowska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś zdobywcy pierwszego miejsca dodatkowo puchary. Pozostali uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie zostali uhonorowani pamiątkowymi podziękowaniami.

IMG_0047

Jak podają organizatorzy, główne cele konkursu stanowiły: umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu poetyckiego, rozbudzanie i wspieranie zainteresowania poezją, możliwość konfrontacji twórczości poetyckiej uczniów oraz popularyzowanie współczesnej poezji młodego pokolenia. Zwycięskie utwory zostaną opublikowane w kolejnych numerach kwartalnika kulturalnego „Kulturalnik”.

Konkurs „O mazowiecką stokrotkę” odbył się w ramach projektu „Kraina twórczości”, który sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

images

O zwycięzcach czytaj także na: podlasie24.pl, siedlce24.pl oraz w: „Tygodnik Siedlecki” nr 26/2013.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s