Dobra wróżka w Radzikowie

W czarodziejskim ubraniu odwiedziła dzieci w Radzikowie Wielkim niezwykła osoba. To autorka ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii, czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych. Ta dobra wróżka to Wioletta Piasecka.

W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczyło ponad 40 dzieci z Zespołu Szkół w Radzikowie Wielkim. Pisarka przeniosła wszystkich w świat baśni. Każdy z uczestników otrzymał dobrą wróżbę. Autorka „Zaczarowanej krainy bajek” opowiedziała o pisaniu, o powszedniości życia pisarza, jak też zainscenizowała teatrzyk kukiełkowy. Nie zabrakło bajkowych zagadek i barwnych opowieści. Dzieci chętnie zadawały pytania i brały udział w działaniach przygotowanych przez gościa. W podziękowaniu za spotkanie podarowały przybyłej wróżce bukiet majowych kwiatów. Na koniec każdy otrzymał autograf i mógł kupić książki z imienną dedykacją. – Cieszę się, że spotkanie wszystkim się spodobało, a pani Wioletta zachęciła dzieci do czytania książek – podsumowała Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

 SAM_8662

Wróżka wśród dzieci (fot. M-GOK Mordy)

W 2004 r. Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie.  Współpracuje z Radiem Lublin S.A., gdzie na antenie od listopada 2003 r. niemal codziennie emitowane są słuchowiska pt. Baśnie Wioletty Piaseckiej. Od 10 lat na zaproszenie bibliotek, szkół, przedszkoli i księgarń odbyła około tysiąca spotkań autorskich na terenie całego kraju i za granicą.

images

Organizatorem spotkania była Filia Biblioteczna Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach.  Odbyło się ono w ramach projektu Omnibus kulturalny, który sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

SAM_8698

Autograf_Wioletta_Piasecka

SAM_8691

SAM_8690

SAM_8686

SAM_8679

SAM_8671

SAM_8668

SAM_8678

SAM_8665

SAM_8661

SAM_8660

SAM_8658

SAM_8655

SAM_8654

O spotkaniu czytaj także na: tygodniksiedlecki.com, podlasie24.pl, www.zs.radzikow.mordy.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s