Spotkanie z lisiczką

W Mordach odbyło się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem o swoich tajnikach pisarskich opowiadała Marta Fox – polska poetka, powieściopisarka, eseistka i felietonistka.

Marta Fox wydała ponad 30 książek, a jej poezja została przetłumaczona na języki: niemiecki, portugalski, hiszpański i angielski. W roku 2006 otrzymała odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W spotkaniu, zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ireny Ostaszyk w Mordach, wzięło udział ponad 50 gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 w Mordach. Autorka opowiedziała o źródłach inspiracji i tematach, jakie porusza w swoich książkach. – Piszę głównie o problemach młodych ludzi, choć mam w swoim dorobku także książki dla dorosłych. Otwarcie poruszam sprawy często kontrowersyjne, a niekiedy tematy tabu – zaznaczyła pisarka.

SAM_8513
Marta Fox podczas spotkania w Mordach  (fot. M-GBP Mordy)

Podczas spotkania nie zabrakło fragmentów powieści czytanych przez autorkę. Dzieliła się ona ponadto swoimi przeżyciami, zdradziła jak bardzo jest zżyta z rodziną i w jaki sposób powstał jeden z wielu wierszy dla męża. Okazało się również jak po latach odnalazła swoją rodzinę w pobliskim Platerowie. Po spotkaniu Marta Fox wpisała się do kronik i rozdawała autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kraina twórczości”, który sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

SAM_8522

images

SAM_8552

O spotkaniu czytaj także na: podlasie24.pl, tygodniksiedlecki.com, siedlce24.pl oraz w: „Tygodnik Siedlecki” nr 23/2013.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s