Spotkania z Ameryką

Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniach autorskich z Dorotą Warakomską, które odbyły się 22 maja w Mordach i Czepielinie.

Dorota Warakomska to znana wszystkim dziennikarka telewizyjna, komentatorka, publicystka międzynarodowa i ekonomiczna. Jest autorką książek, doradczynią medialną, wykładowczynią oraz rzeczniczką prasową Kongresu Kobiet i członkinią Zarządu Towarzystwa Dziennikarskiego. W 2002 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi,  a rok później została laureatką Honorowego Medalu Europejskiego (UKIE) za promowanie idei europejskich.

SAM_8580

Spotkanie dziennikarki w Mordach (fot. M-GOK Mordy)

Podczas spotkań reporterka opowiadała przede wszystkim o ludziach jakich spotkała podróżując słynną Road 66 – Drogą 66, która stanowi oś jej najnowszej książki. Oddana do użytku w 1926 roku ta transkontynentalna szosa przechodzi przez osiem stanów i trzy strefy czasowe. 100 lat temu tysiące farmerów podążały nią do Kalifornii. Po zakończeniu II wojny światowej wielu żołnierzy wracało tą trasą do domu. Droga 66 przeżywa dziś odrodzenie, została uznana za zabytek i obecnie jest jedną z atrakcji turystycznych USA. Autorka „Drogi 66” w ciekawy sposób opowiedziała o dzisiejszych Amerykanach. Zwróciła też uwagę na życie kobiet Ameryki i poprzez swoje opowieści pokazała fenomen wolności w zestawieniu z konserwatyzmem mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Wszystkie opowieści z podróży ubarwiły zdjęcia i muzyka. Po spotkaniu Dorota Warakomska sprzedawała książki i rozdawała autografy.

SAM_8608

Organizatorem spotkań z Dorotą Warakomską była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach. Spotkania odbyły  się w ramach projektów „Kraina twórczości” i „Omnibus kulturalny”, które sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

SAM_8579

SAM_8563

SAM_8587

SAM_8605

SAM_8609

SAM_8610

SAM_8614images

SAM_8622

SAM_8641

SAM_8648

O spotkaniu czytaj także na: tygodniksiedlecki.com, podlasie24.pl oraz w: „Tygodnik Siedlecki” nr 23/2013.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s