Jak dobrze wyglądać po 40-tce?

Członkinie Klubu Kobiety 40+, działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach, miały możliwość spotkania się z Beatą  Radomyską – wizażystką.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy przy herbacie, której tematem było zaznajomienie pań z celem spotkania. Poruszony został także temat doboru strojów, aby wiedzieć jak pokazać swoje atuty a jednocześnie ukryć niedoskonałości. Podczas rozmowy uczestniczki zadawały mnóstwo pytań.

Następnie gościni przeszła do analizy kolorystycznej. Polega ona na tym, iż każda z kobiet indywidualnie zasiada na specjalnym krześle, przy którym wizażystka dopasowuje kolory z poszczególnych pór roku. Aby analiza uzyskała prawdziwy rezultat, panie proszone były o przyjście bez makijażu. Każda z nich mogła zanotować swoja paletę kolorów, dzięki czemu w przyszłości będzie mogła zakupić odzież w swoich barwach. Widać było, że uwagi jakie uzyskiwały, były dla nich cenne, gdyż kobiety  po czterdziestym roku życia również chcą wyglądać atrakcyjnie i młodo. Jak się okazuje, jest to możliwe. Na koniec spotkania specjalistka poruszyła inne tematy ważne dla pań 40+, m. in. menopauza. Opowiedziała jak dieta i ruch umila ten trudny okres w życiu kobiety.

 IMG_0174

Spotkanie upłynęło w milej i przyjemnej atmosferze. Choć trwało prawie 4 godziny, żadna z uczestniczek nie nudziła się.

Spotkanie zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach w ramach projektu „Kraina twórczości”, który sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

M. Stokowska

IMG_0202

IMG_0200

IMG_0193

IMG_0171

Fot. M-GBP Mordyimages

O spotkaniu czytaj także na: podlasie24.plsiedlce24.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s