Wymarzone książki nagrodzone

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego Moja wymarzona książka.

Zgłoszone na konkurs prace przedstawiają książki w dowolnym układzie i kontekście, które danego czytelnika zaciekawiły, rozśmieszyły bądź zadziwiły. Komisja konkursowa w składzie: Beata Zdrodowska – przewodnicząca komisji,
Łukasz A. Wawryniuk oraz Monika Stokowska postanowiła przyznać w kategorii klas I-III szkół podstawowych I miejsce – Oliwii Gorzale z klasy III Szkoły Filialnej w Krzymoszach, II miejsce – Kindze Czapskiej z klasy II A Zespołu Oświatowego w Mordach, III miejsce – Edycie Kowalewskiej z klasy II A Zespołu Oświatowego w Mordach oraz wyróżnienia: Kacprowi Multanowi, Roksanie Gruszczyńskiej i Karolinie Kruk. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych wygrały: I miejsce – Magdalena Prokopiak z klasy VI A Zespołu Oświatowego w Mordach, II miejsce – Gabriela Andrunik z klasy IV A Zespołu Oświatowego w Mordach, III miejsce – Paulina Protasiuk z klasy VI A Zespołu Oświatowego w Mordach, a wyróżnione zostały – Katarzyna Kozłowska oraz Łucja Pura. Z kolei w kategorii klas I-III gimnazjów I miejsce zdobyła  Krystyna Domańska z klasy I Zespołu Szkół w Radzikowie Wielkim. Drugiego i trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano.

I_miejsce_gimnI miejsce w kategorii klas gimnazjalnych (fot. M-GBP Mordy)

Głównymi celami konkursu były: umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu plastycznego, popularyzacja i rozwijanie kultury czytelniczej oraz popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs odbył się w ramach projektu Omnibus kulturalny, który sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

IMG_0062

I_miesjce_kat._I_III_SP I_miejsce_kat._IV_VI_SP II_miesjce_kat.IV-VI_SP

O zwycięzcach czytaj także na: podlasie24.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s