Rowerem z flagą w tle

Już po raz drugi odbył się rajd rowerowy pod hasłem „Z flagą w tle”. Tym razem na trasie Mordy-Krzymosze.

Rajd rozpoczął się zbiórką przy mordzkim kościele, gdzie każdy uczestnik otrzymał biało-czerwoną flagę. Burmistrz Miasta i Gminy Mordy wydał komendę do startu, a ks. Krzysztof Zawadzki udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa. W sumie spod kościoła wyruszyło ponad 40 rowerzystów w różnym wieku. Pozostali miłośnicy rowerów dołączali w trasie. Wszyscy jechali w zorganizowanych 10-osobowych grupach z opiekunem na czele.

przed kosciołemTuż przez wyjazdem (fot. M-GOK w Mordach)

W Krzymoszach uczestników rajdu powitali mieszkańcy wsi z sołtyską Danutą Kotowską, którzy zaprosili wszystkich na ciasto oraz ciepłe napoje. Poczęstunek został przygotowany przez mieszkańców Krzymosz, Wielgorza i Leśniczówki oraz przez członkinie Koła Emerytów i Rencistów w Krzymoszach. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w zabawach i konkurencjach sportowych prowadzonych przez Jolantę Stańczuk i Macieja Kośmidra ze Stowarzyszenia „Naszym Dzieciom”. W zawodach przeciągania liny „Urząd Gminy” kontra „Reszta Świata” przegrali urzędnicy.

mecz_0Mecz KOBIETY-MĘŻCZYŹNI zakończył się wynikem 3:3 (fot. M-GBP Mordy)

W południe wszyscy skupili się przy ognisku, przy którym nie zabrakło polskich pieśni patriotycznych i biesiadnych. Ostatnią atrakcją imprezy był mecz „Mężczyźni” – „Kobiety”, rozpoczęty odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Rozgrywki zakończyły się remisem  3:3. – Za rok będzie możliwość rewanżu, ponieważ III rajd odbędzie się na trasie Mordy-Rogóziec – powiedział Jerzy Wąsowski, burmistrz Miasta i Gminy Mordy.

Rajd miał na celu manifestowanie uczuć patriotycznych oraz integrację lokalnej społeczności. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach była współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

O rajdzie czytaj także na: podlasie24.pl, tygodniksiedlecki.com, zyciesiedleckie.pl, siedlce24.pl oraz w: „Tygodnik Siedlecki” Nr 19/2013.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s