Dzieci z pisarzem

Ponad 70 dzieci uczestniczyło w spotkaniu autorskim z Andrzejem Grabowskim. Znany pisarz odpowiedział na wszystkie pytania najmłodszych.

Andrzej Grabowski to autor książek dla dzieci, piosenek, scenariuszy filmów animowanych oraz telewizyjnych programów dla najmłodszych. To także twórca i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”. Jest współzałożycielem, wraz z Ewą Chotomską, dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego „Fasolki”. Szerokie grono publiczności zna go z programów Tik- Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik.

andrzej i dzieci

Spotkanie pisarza z dziećmi (fot. M-GBP Mordy)

Spotkanie zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach. Znany pisarz zaciekawił małych słuchaczy fragmentami swoich książek oraz opowiedział o pracy prezentera telewizyjnego. Dzieci poznały Kulfona, Budzika, Szefuncia i Bezkajka, którzy przybyli w magicznej walizce. Najnowsza książka słynnego profesora Ciekawskiego Afera smoka Nudożera wzbudziła największe zainteresowanie dzieci.

dzieci z pisarzem

Andrzej Grabowski wśród dzieci (fot. M-GBP Mordy)

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m. in. jak powstała piosenka Wujcio Wariatuńcio i  kim była Ciotka-Klotka. Mieli także okazję stworzyć krótki scenariusz i zagrać w improwizowanym przedstawieniu lalkowym, a nawet użyczyć swoje głosy Potworowi Bezkajku i Sefuńciowi. Nie zabrakło wspólnego śpiewania znanych piosenek: Witaminki, Potwory-zakapiory oraz Kulfon, co z ciebie wyrośnie?. Na koniec każdy uczestnik otrzymał autograf z rysunkiem.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kraina twórczości”, który sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

images

O spotkaniu czytaj także na: podlasie24.pl, siedlce24.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s